Veikla

Kasdienių įgūdžių lavinimas- maisto ruoša, kurios metu vykdomas racionalus maisto produktų pirkimas turimomis lėšomis, tiesioginis pietų ir/ar teminio (šventinio) maisto ruošimas, stalo serviravimas, virtuvės aplinkos sutvarkymas. Veikloje dalyvauja 5- 7 žmonės kartu su socialinėmis darbuotojomis. Šia veikla siekiama lavinti dienos centrą lankančiųjų asmenų buitinius ir darbinius įgūdžius, mokyti apskaičiuoti finansinius išteklius, racionaliai juos panaudoti maisto produktų pirkimui, kartu įtraukiamas etikos bei estetikos, liaudiškų tradicijų bei papročių mokymas ir pan. Užsiėmimas trunka apie 2 al.

Rytiniai poklabiai– tai veiksmingas būdas neįsisąmonintoms emocijoms suvokti, „išsivalyti” nuo kankinančių ir nemalonių emocinių reakcijų, pažinti bei išreikšti save, be to, tai didina pasitikėjimą savimi, savivoką, savivertę, padeda rasti savyje dvasinę harmoniją. Šioje veikloje dalyvauja apie 10 žmonių kartu su slaugytoja ar kitu specialistu. Užsiėmimas trunka 1 val.

Meninė veikla- dalyvaujant šiuose užsiėmimuose, meniniai gabumai nėra būtini. Čia galima spontaniškai išreikšti savo nuotaiką, jausmus, mintis, santykį su aplinka, atskleisti savo gebėjimus įsivaizduoti, pajusti, kurti, grožėtis. Šios veiklos metu skatinami pozityvūs jausmai, poreikis pateikti save meno kalba: spalvomis, linijomis, skatinamas bendravimas, palengvinama adaptacija kolektyve. Veikloje dalyvauja 5- 7 žmonės kartu su socialine darbuotoja. Užsiėmimai vyksta 1- 2 val.

Judesio (sportinė) veikla- sportuojant mažėja nerimas, retėja panikos priepuoliai, mažėja depresiškumas, gerėja miegas. Fizinis krūvis skatina „laimės hormonų“ išsiskyrimą smegenyse, dėl to gerėja nuotaika, atsiranda entuziazmas.Šios veiklos metu mokomasi atsipalaidavimo ir koordinacijos pratimų, kvėpavimo sureguliavimo pratimų, atliekamos užduotys su kamuoliais, lanku, yra galimybė atlikti pratimus naudojant svarmenis, atliekami sportiniai užsiėmimai treniruokliais. Užsiėmime dalyvauja 5- 7 asmenys kartu su socialine darbuotoja. Po užsiėmimo yra galimybė išsimaudyti duše. Užsiėmimas trunka 1 val.

Laisvalaikio organizavimas- tai pasivaikščiojimai, skaitymai, mezgimai, siuvimai, aplinkos tvarkymai, stalo ar kt. žaidimai, dienoraščių ar laiškų rašymai, kavos ar arbatos gėrimai ar kita laisva neįpareigojanti maloni veikla. Šią veiklą organizuoja socialinė darbuotoja. Yra galimybė turėti individualų ramybės laiką (pailsėti palatoje). Trunka 1 val.

Grupinė psichoterapija-atitinkamai sudaryta ir psichologo vadovaujama keliolikos žmonių grupė, kuriai būdingi įprasti žmogaus kasdieniai santykiai. Jos metu išmokstama geriau pažinti save, geriau suprasti kitų žmonių poreikius, vertybes, išmokstama spręsti tarpusavio santykio problemas, išgyventi kitų žmonių emocinį vertinimą ir palaikymą, išmokstama teikti, gauti ir priimti tam tikrą pagalbą. Grupinė terapija yra efektyvi įveikiant krizines situacijas, gydant nerimą ir depresiją. Ja siekiama koreguoti charakterio savybes, kurios sunkina gyvenimą ir trukdo bendravimui šeimoje ar kitoje aplinkoje. Terapija trunka 1 val. Individuali psichoterapija- psichoterapijos metodas, kai dalyvauja tik klientas ir specialistas. Jos metu padedama žmogui suvokti vidinių ir išorinių konfliktų priežastis, analizuojami skausmingi žmogaus dvasiniai išgyvenimai, jo elgesio stilius bei motyvai, ieškoma naujų sėkmingesnių elgesio būdų. Trukmė apie 1 val.

Šviesos terapija- šviesos terapijosprocedūros yra maloniai atpalaiduojančios, visiškai neskausmingos ir saugios, o poveikis yra greitesnis nei daugelio antidepresantų- 80 proc. Šviesos terapijai naudojama lempa imituoja saulės šviesą ir sukelia biocheminius pokyčius smegenyse, taip pakeldama nuotaiką ir palengvindama kitus depresijos simptomus. Ji puikiai veikia organizmą, stiprina imuninę sistemą, stimuliuoja viso organizmo regeneracijos procesus. Ši terapija taikoma nuo lapkričio iki balandžio mėnesio. Užsiėmimo trukmė 1 val.

Relaksacija- tai fizinis bei psichinis atsipalaidavimas. Atsipalaidavęs žmogus tampa ramus, stabilizuojasi psichika bei psichiniai procesai, teigiamai veikiama emocinė bei protinė būklė. Taip galima pašalinti nereikalingą emocinę įtampą, susikurti vidinę ramybę bei užkirsti kelią organizmo alinimuisi, pervargimui, atsikratyti nemigos, atkurti vidinę pusiausvyrą bei harmoniją. Tai galima atlikti skambant negarsiai raminančiai muzikai. Užsiėmimų trukmė – 40  – 60 min.